Lidojat uz Romu? Šī pilsēta ir pārsteidzoša ne tikai ar arhitektūru un trakulīgiem autovadītājiem, bet arī ar virtuvi, kas liek nolaizīt pirkstus. Itāļu virtuves noslēpums – parastas receptes un augstākās kvalitātes produkti. Lūk, 8 ēdieni, kas obligāti jānogaršo:

Pasta carbonara

Klasiskā makaronu recepte, pagatavota ar augstākās kvalitātes produktiem, pacels Jūs debesīs!

Pasta carbonara

Tiramisu

Visticamāk pazīstamākais itāļu deserts, Romā tiek gatavots tikai no labākā Maskarpones siera. Bez šaubām – vislabāk baudīt kopā ar tasīti stipras espresso kafijas.

Tiramisu

Gelato

Saldējums ar šokolādes gabaliņiem, pistācijām, ogām, piparmētrām, cepumiem, citronu un ar visām citām iespējamajām piedevām. Ieejot lielākā galateria, apmulsīsit no garšu dažādības. Nāksies izvēlēties tikai līdz trīs dažādām saldējumu garšām, jo vairāk vienā reizē neapēdīsit. O, kad dzīvē tik tādas problēmas vien būtu!

Gelato

Pica

Atcerieties, ka Romā eksistē divu veidu picas. Viena, kuru var nosaukt par „pusdienu picu”, kas izcepta vienmēr tiek silta turēta lielās skārda pannās. Ierodies kafejnīcā, norādi ar pirkstu, kuru vēlies, to nogriež, cik vēlies, nosver un atliek vien samaksāt. Ātra un ērta pārtika. Otra – „vakariņu pica”, kura tiek cepta malkas krāsnīs, kas tiek iekurinātas tikai vakarā. Tā ir mums ierasta, apaļas formas pica, taču, daudzas reizes gardāka par Lietuvā sastopamo picu ar plānu un kraukšķīgu pamatni.

Pica

Gnocchi

Gnocchi (izrunā „nioki“) – tās ir mazas miltu klimpiņas, kas tiek pasniegtas ar īpašām ērcēm, kuru dažādība visticamāk pielīdzināma tikai makaronu piedevām. Ja baidāties eksperimentēt, nekļūdīsities, ja izvēlēsities tomātu, siera un bazilika mērci – īsta itāļu klasika!

Gnocchi

Bruschetta

Vēl vien steidzīgo itāļu ielas pārtikas piemērs. Tas ir svaigas maizes (ceptas šorīt!) grauzdiņš ar dažiem pilieniem augstākās kvalitātes olīveļļas, ķiploku un dažām, bet rūpīgi atlasītām, rupji sakapātām, piedevām.

Bruschetta

Carciofi

Carciofi – artišoku gredzeni dažādos ēdienos. Tas ir vairāk sezonāls gardums, pēc kura visa Itālija smaržo pavasarī.

Cariofi

Filetti di Baccalà

Filetti di Baccalà – mīklā apcepta menca. Kaut kas līdzīgs angliskajiem fish and chips. Bet nevilsities – tikai nogaršojot novērtēsit, cik bagātīgs un gards var būt šis ēdiens no produktiem, kas atlasīti rūpīgi un no sirds!

846-x-576-Filetti-di-Baccalà-846x570

Beigās vēlamies padalīties ar padomu: daudzos Romas bāros darba dienu agrās pievakarēs (visbiežāk no plkst. 18:00 līdz 21:00) norisinās aperitivo – laiks, kad pasūtījuši vismaz vienu alkoholisko dzērienu (vai samaksājuši nelielu fiksētu samaksu), varēsit no speciāla uzkodu galda ēst, cik vien vēlēsities. Pārāk sātīgi nepieliksities, taču tas ir lielisks veids pagaršot daudz dažādu gardumu par ļoti nelielu cenu. Tikai neslinkojiet pastaigāt pa vairākām kafejnīcām un apskatīt, ko tajās piedāvā. Vai arī pajautājiet vietējiem par to iecienītākajām vietiņām!