Fotografēt zem ūdens – daudz jautrāk! Kādas krāsas! Kādi raksti un atspīdumi! Un, ja nirsti kopā ar draugiem, viņi var pozēt it kā viņus neietekmētu Zemes pievilkšanas spēks! Dalāmies ar ļoti parastiem, tomēr ģeniāliem padomiem, lai izdotos ģeniāla zemūdens foto sesija.

Fotografējiet tuvu

Ūdens ļoti uzsūc krāsas. Laukā ir mazāk traucēkļu, tāpēc esam ieraduši fotografēt no lielāka attāluma un izmantot optisko pietuvināšanu. Ūdenī jārīkojas pretēji. Ieteicams ieslēgt pat „zoom” režīmu. Tā nepazaudēsit krāsas un noķersit katru mazāko zivtiņas vai koraļļa rakstu.

Starfish

Parūpējieties par apgaismojumu

Labākais apgaismojums – pēcpusdienā un tuvu ūdens virsmai (ja vien ūdens nav ārkārtīgi dzidrs). Tad saule visprecīzāk apspīdēs visu, kas acij tīkams. Fotografējot mazāk dzidrā ūdenī, ieslēdziet zibspuldzi. Izmantojiet „forced flash” režīmu, bet vēl labāk – paņemiet līdzi prožektoru, kas pastāvīgi spīd.

Red Sea Underwater Coral Reef

Pacelieties tuvāk ūdens virsmai

Tuvāk ūdens virsmai ir ne tikai labākais apgaismojums, papildus īpašu pievilcību fotogrāfijai piešķirs ūdens zaigošana, kas iekļūs kadrā. Jūtaties īpaši radoši? Turiet kameru pa pusei ūdeni, pa pusei ārā no ūdens! Varēsit rotaļāties ar kompozīcijām, rakstiem un krāsām.

Green Sea Turtle: half and half split shot of underwater turtle and blue sky island above

Aizmirstiet par Zemes pievilkšanas spēku

Izmantojiet turēšanos virs ūdens – fotografējiet draugus, kad tie veic trikus it kā atrastos bezsvara stāvoklī! Neaizmirstiet iestatīt īsu fokusa laiku. Ticiet, šāda foto sesija būs ne tikai bezgala jautra un skaista, bet arī prasīs daudz spēku. Lielisks sports!

Nice girl emerges from the sea, swimming underwater, enjoying nice refreshing water, wearing long dr

Pūtiet burbuļus

Lai arī ko darītu draugs, kuru fotografējat, palūdziet, lai tas papūš gaisa burbuļus. Tie lieliski izskatās gan tuvumā, gan no attāluma. Un, ja vēl ir spēcīgs apgaismojums – vispār pasaka!

Woman wearing a white dress underwater in swimming pool

Fotografējiet no dažādiem leņķiem

Ūdenī ne tikai varat apiet ap objektu vai mazliet pietupties, bet arī pārpeldēt no virspuses vai apakšpuses un fiksēt uz ūdens virsmas fona. Uzticieties, saules staru rotaļas ir tā vērtas, lai ilgāk pameklētu vēlamāko rakursu!

Underwater photo of endemic golden jellyfish in lake at Palau. Snorkeling in Jellyfish Lake is a pop

Esiet uzmanīgi

Iejusties fotomākslā un aizmirsties – ļoti vienkārši. Tomēr, rūpējieties par sevi un draugiem: aplūkojiet, vai apkārt nav asu objektu, vai neiekļūsit kādā straumē vai nedraudzīgi noskaņota jūras iedzīvotāja medību zonā. Drošība – pati svarīgākā!

Underwater shoot of a young smiling lady snorkeling and doing skin diving in a tropical sea