Pēdējās brīvdienu dienas ziedojat ciemkukuļu meklēšanai? No sirds izvēlēti suvenīri ir lielisks žests, taču Jūsu atpūta – pati svarīgākā. Tādēļ piedāvājam 7 idejas suvenīriem, kurus izvēloties patērēsit mazāk laika un tos pilnveidot varēsit jau atgriezušies mājās. Bet būtiskākais – tie neiztukšos naudas makus, kuri pēc ceļojuma jau tā ir kļuvuši plānāki.

Akmentiņš, gliemežvāks, smiltis

Esat apmetušies pludmalē? Kā suvenīru pārvediet akmentiņu, gliemežvāku un, ja nav slinkums – stikla pudelītē ieberiet smiltis un uzdāviniet daļiņu no savas brīvdienu pludmales. Uz šiem suvenīriem uzrakstiet datumu un valsts nosaukumu!

846 x 576 Akmenukas, kriauklė, smėlis

Vietējās pārtikas pagatavošanas rīki

No Parīzes pārvediet moka kafijkannu, no Spānijas – siera griezēju, no Itālijas – picu nazi.

846 x 576 Vietinio maisto ruosimo prietaisai

Papīra valūta

Ja dodaties uz tālākām zemēm, kurās nav eiro un saņemiet mazas vērtības, taču labi saglabātu banknoti, paslēpiet to grāmatā un, atgriezušies mājās, ierāmējiet un uzdāviniet kā suvenīru.

846 x 576 Popierinė valiuta

Garšvielas un mērces

Tieši šie ingredienti piešķir īsto garšu pārtikai, bet labas, autentiskas mērces Lietuvā reizēm, kā reiz, ir grūti dabūt.

846 x 576 Prieskoniai ir padažai

Atklātnītes, reklāmas kartiņas un cita vaida prese

Bārā, visbiežāk netālu no tualetes, pameklējiet stendus ar atklātnītēm un reklāmas kartiņām, kas paredzētas pasākumu reklamēšanai. Nereti tās ir ļoti radošas un interesantas. Vēl viens rāmīša cienīgs suvenīrs!

846 x 576 Atvirukai, skrajutės ir kita spauda

Rotas un aksesuāri

Vietējā tirgū bieži atradīsit ar tradicionālajiem rakstiem izgreznotus aksesuārus par ļoti dažādām cenām. Ja izvēlēsities atbilstošu dāvanu, tā tiks ilgi nēsāta un atgādinās par Jūsu ceļojumu.

846 x 576 Papuošalai ir aksesuarai

Jebkas personisks

Vislabākais suvenīrs ir tas, kuru ieraudzījuši nodomājat: „Tas taču, kā reiz, ir šim draugam!”. Pamēģiniet atcerēties, kas un ko kolekcionē, kādi ir draugu hobiji vai vienkārši ir sentimentāli.

846 x 576 Bet kas asmeniško