Norvēģijas galvaspilsēta Oslo varat sasniegt īpaši leti. Tā ir lieliska pilsēta, kas apmetusies fjorda galā. Mežu un nelielu uzkalni ieskauta, tā var piedāvāt arī daudz ūdens izklaižu, kā arī miera pilnu viesošanos koku valstībā. Ja nolemjat apskatīt pilsētas centru, nepalaidiet garām šos būtiskākos objektus:

Operas un beleta teātris

Tā ir jauna, modernajā Oslo centrā novietojusies ēka, kas ir ideāli saplūdusi ar pilsētu un ūdeni. Jums nenāksies aizķerties aiz neviena pakāpiena, jo pa ēkas nogāzi varēsit uzkāpt līdz pat jumtam, no kura ieraudzīsit apbrīnojamu panorāmu. Aicinām paņemt tasi kafijas līdzi nešanai un sapņaini izbaudīt ainavas.

Oslo-operos-ir-baleto-teatras

Nacionālā galerija

Lielākā publiski eksponējamo gleznu un skulptūru kolekcija Norvēģijā. Daudzums slavenu gleznu Jūs sagaidīs sadalītas epohās, savukārt iznomājot autogidu, ne vien izdzirdēsit stāstījumus par daiļdarbiem, bet arī to noskaņai atbilstošus klasiskās mūzikas celiņus. Divkāršs baudījums. Svētdienās ieeja bez maksas, un būtiskākais ieraudzīt gleznas – E. Munka „Kliedziens” un „Madonna”.

National Gallery

Vigeland skulptūru parks

Populārākais tūrisma objekts Oslo, kas katru gadu piesaista vairāk par miljonu apmeklētāju. Tas ir daudzgadējs Gustava Vigelanda (1869-1943) darbs – daudzo skulptūru parks nes humānu ziņojumu. Parku iecienījuši ne tikai tūristi, bet arī vietējie iedzīvotāji ierodas tajā atpūsties pēc dienas darbiem vai nedēļas nogalē pavadīt laiku zālītē ar ģimeni. Populārākās skulptūras – „Dusmīgais zēns”, „Samsāras rats” un „Monolīts”. Apskatiet visas!

OSLO - JULY 16: Sculptures at the Vigeland Park July 16, 2009 in

Vikingu kuģu muzejs

Varenie Norvēģu sentēvi bija slaveni ne tikai ar savu izskatu, bet arī ar iespaidīgajiem kuģiem. Divus milžus no IX gadsimta varat apskatīt muzejā, tāpat arī daudzus rīkus, sadzīves priekšmetus, gravējumus un mazākus kuģīšus.

Tourism And Travel. Mountains And Fjord In Norway.

TusenFryd atrakciju parks

Lielākais atrakciju parks Norvēģijā, kurā vairāk par 30 dažādam izklaidēm. Tāpat atradīsit līksmas bodītes, restorāniņus un rotaļas. Apkārtne ir ideāli piemērota bērniem, tādēļ ir vērts doties kopā ar visu ģimeni. Vasaras sezonā parks atver arī dažas papildu vietas ar baseiniem, upēm un slidkalniņiem.

Amusement Park Swings

Holmenkollen slēpošanas tornis ar muzeju

Norvēģija pievelk ar sniegu – no sporta līdz pat arktiskajām ekspedīcijām. To visu ieraudzīsit brīnišķīgas arhitektūras celtnē. Jebkurā gadalaika varēsit nolaisties no mākslīgā sniega kalna ar sniega dēli vai slēpēm, iepazīsit eksponātus, kas liecina par vairāk, nekā 4000 gadu senām slēpošanas tradīcijām, savukārt virsotnē esošajā skatu laukumā varēsit papriecāties par Oslo panorāmu.

Fragment Of Holmenkollen Ski Jump

Padalieties ar savām iecienītākajām vietiņām Oslo!