Viedtālrunis – lielisks ceļojuma palīgs. Taču, atbilstoši par to neparūpējoties, tas var kļūt par īstām galvas sāpēm – gan ceļojuma laikā, gan atgriežoties mājās un saņemot rēķinu pēc ceļojuma. Tādēļ iesakām:

WiFi – Jūsu draugs

Starptīklu datu nodošana aizvien ir ļoti dārgs prieks pat Eiropas teritorijā. Taču lielās pilsētas vienmēr parūpējas par bezvadu sakariem. Ja galvenajos laukumos ar to ir par maz, iegriezieties starptautisko preču zīmju kafejnīcās un tējnīcās – tās vienmēr sniedz WiFi sakarus.

Nopērciet vietējā operatora SIM karti

Ja valstī plānojat uzturēties ilgāk par dažām dienām un vēlaties būt sasniedzami, investējiet līdzekļus vietējā operatora kartei. Pajautājiet tūrisma informācijas centrā, kuri operatori sniedz priekšapmaksas (pre-paid) kartes, kuras ir vislētākās un visvairāk piemērotas Jums. Pasūtiet interneta pakalpojumu un sakari Jums būs visu laiku. Svarīgi: pirms ceļojuma pārliecinieties, ka Jūsu tālrunis nav „piesaistīts” un varēsit tajā lietot citu karti.

Painteresējieties par starptautisko sakaru cenām

Ja valstī uzturēsities tik ilgi, kad Jums neapmaksājas iegādāties vietējo SIM karti, pirms ceļojuma pazvaniet sava uz sava operatora informācijas tālruni un painteresējieties, kādas starptīklu sakaru cenas ir spēkā – varbūt tiek piedāvāti speciāli plāni ceļotājiem?

Nopērciet papildu bateriju vai ārējo akumulatoru

Diemžēl vairums mūsdienu tālruņu iztur knapi divas dienas bez uzlādēšanas. Lai akumulators uzpildītos ātrāk, ieslēdziet lidojuma režīmu (flight mode). Tāpat ar šo režīmu varat palēnināt izlādēšanos, kad tam palikuši tikai daži procenti enerģijas. Vēl iesakām iegādāties rezerves bateriju un to nēsāt līdzi somā uzlādētu (pirms pirkšanas pārliecinieties, ka bateriju Jūsu tālruņa modelim ir viegli nomainīt). Vēl viena izeja – ārējās baterijas (power bank). Ārējās baterijas, atkarībā no modeļa, var būt uzlādējamas no elektrības tīkla vai no saules enerģijas, un to ietilpības pietiek pat vairāku tālruņu uzlādei.

Esat drošs

Tūrisma teritorijās ir pilns ar kabatzagļiem, kuri to vien gaida, kā bezrūpīgs ceļotājus. Nelietojiet tālruni pārāk bieži. Lietojot turiet to stingri rokā. Un obligāti bloķējiet tālruni ar drošības kodu – ja tālruni pazaudēsit, vismaz tajā esošie dati būs drošībā. Daudziem viedtālruņiem ir funkcija, kura ļauj pie tālruņa pieslēgties no datora, sekot tā atrašanās vietai vai izdzēst datus. Visbiežāk šo funkciju jāieslēdz papildus. iPhone tālruņos tā tiek dēvēta Find my iPhone, bet Android – Android Device Manager.

Izsauciet taksi

Sīklietotnes izmantošana taksi izsaukšanai – lielisks veids izvairīties no nevēlamām „ekskursijām” pa pilsētu un nepamatoti lieliem izdevumiem. Ne tikai ērti izsauksit taksi, bet uzreiz arī zināsit, pa kādu maršrutu brauksit un, cik tas maksās. Visbiežāk katrai pilsētai ir pa vienai vai vairākām sīklietotnēm, taču tagad modernākā – uzņēmums, kurš tagad visstraujāk attīstās pasaulē „Uber”. Ar šo rīku varat izsaukt pat parastu vietējo iedzīvotāju, lai Jūs pavest! Sīklietotne darbojas ne visās pilsētās – sarakstu varat atrast uzņēmuma interneta vietnē.