Brīvdienu fotouzņēmumi – brīnišķīgs atmiņu mirklis. Tos ir aizraujoši parādīt ģimenei un draugiem, savukārt pēc dažiem gadiem – atkal apskatīt pašiem. Kā fotografēt, lai fotouzņēmumi būtu augstākās kvalitātes? Lūk, daži padomi!

Esiet uzmanīgi ar zibspuldzi istabā

Zibspuldzei visu laiku vajadzētu būt izslēgtai. Pat tad, ja fotoaparāts automātiskajā režīmā to piedāvā ieslēgt, nedariet to. Pat, esot nelielam apgaismojumam, aparāts izvēlēsies lielāku jutīgumu un pozīciju, tāpēc vajadzēs tik vien, kā nedaudz ilgāk to nekustīgi paturēt. Zibspuldze, ja tā integrēta fotoaparātā, bieži padara fotouzņēmumus nedabīgus, sejas – plakanas, apgaismoti tiek tikai tuvākie objekti. Taču, ja gaismas avotu iespējams pārcelt uz sāniem vai to izretināt (to varat izdarīt ar parastu papīra lapu), sasniegsit lielisku rezultātu. Nebaidieties eksperimentēt!

Family_Playing_Board_Game

Nolaidieties līdz bērnu acu līmeni

Bērni fotouzņēmumos izskatīsies daudz dzīvāki, ja tos fotografēsit tupus – tā, lai kamera un to acis būtu vienādā augstumā.

kid
 

Ķeriet emocijas, nevis pozēšanu

Reizēm papozējiet pie svarīgākajiem tūrisma objektiem, taču jautrākie fotouzņēmumi ir tie, kuros ir fiksētas patiesās emocijas: bez tēlošanas, sastingušas pozas vai mākslīga smaida. Protams, tas nozīmē, ka kameru nāksies neizlaist no rokām un reizēm pat nedaudz attālināties no ceļojuma draugiem, lai tos „pieķertu“ dabīgi smejoties. Vēlāk arī nāksies pavadīt gana daudz laika atlasot kadrus, kuri nav izdevušies (un tādu būs daudz). Taču, ticiet, tie daži aizkustinošie fotouzņēmumi būs tā vērti!

Two young teens relaxing in a park.

Izmantojiet trešdaļas noteikumu

Trešdaļas noteikums pauž, ka labāko kompozīciju izdosies radīt, ja visu skatu sadalīsit trīs daļās horizontāli un trīs – vertikāli. Līnijas un to saskares punkti – spēcīgākās attēla zonas. Pie tiem vajadzētu atrasties horizontam, cilvēkiem un citiem būtiskiem objektiem.

Rule-of-Thirds

Izvēlieties atbilstošu laiku

Skaistākais laiks pilsētā – kamēr debesis vēl gaišas, bet jau pietiekoši tumšs, lai iedegtu ielas apgaismojumu. Tas ir ļoti īss brīdis – aptuveni pusstunda, ne vairāk. Tādēļ vērojiet, kad sākas šis laiks un ierodieties vietā, kuru vēlaties fotografēt, jau laikus. Paspēlējieties ar kompozīciju, izmēģiniet dažādus virzienus. Un, kad īstais brīdis ir klāt – piespiediet pogu. Ilgi ar sevi leposities!

Prague-X2

Attālinieties

Portretu fotouzņēmumi, kas veikti no tuva attāluma, nereti top izkropļoti, prastas optikas dēļ. Pat tad, ja vēlaties fiksēt tikai sejas vai nepilnu augumu, attālinieties tālāk un izmantojiet optisko pietuvināšanu. Nevajadzīgo saturu vienmēr varēsit nogriezt.

portrait-photography-lighting-tutorial-and-guide_0

Kādi ir Jūsu ieteikumi brīvdienu fotouzņēmumu uzņemšanai? Padalieties komentāros!