Ceļojumi – visbiežākie brīvdienu sabiedrotie. Dodoties atpūsties, gribas paspēt visus piedzīvojumus un bez rūpēm tos baudīt, taču, ne vienmēr padomājam par sīkumiem, kas pat vislieliskāko ceļojumu var nedaudz sabojāt. Iepazīstieties ar lietām, kuras nekad nedara piedzīvojuši ceļotāji.

Nesteidzas no vienas lidmašīnas uz nākamo

Pilnīgi nav svarīgi, vai tā ir lidmašīna, vilcien vai autobuss, profesionāls ceļotājs saplāno vismaz pusotru stundu starp savienotajiem maršrutiem. Šis laika brīdis samazinās risku nokavēt nākamo transporta līdzekli. Lidostās vārti var atrasties tālu vieni no citiem, vilciens var neplānoti aizkavēties ceļā,. Tas viss kausē minūtes, kā pavasara saule kausē sniegu, tādēļ obligāti saplānojiet laiku pirms pārsēšanās.

Necenšas paspēt par daudz

Profesionāli ceļotāji viena ceļojuma laikā nekad necenšas paspēt visas iespējamās nodarbes. Nemēģiniet viena ceļojuma laikā pasākt par daudz. Veltiet laiku saviem galvenajiem mērķiem, atslābinieties uz ieliņām, kafejnīcās, pavērojiet garāmgājējus. Īstena pilsētas iepazīšana, staigājot ar kājām, var būt nepārspējama, tāpēc veltiet tam laiku!

Nekad neapmeklē pirmo restorānu kas pagadās

Profesionāli ceļotāji nekad neizvēlēsies pirmo ieraudzīto restorānu. Kafejnīcas pie ievērojamākajām  vietām, viesnīcām, tāpat restorāni – tās ir dārgākās vietas, kur pusdienot. Vēloties izdibināt, kur ir labākās, lētākās un iecienītākās vietas, pirms došanās ceļojumā pameklējiet internetā, palasiet ierakstus interneta vietnēs. Galu galā, ierodoties, pajautājiet vietējiem, viņi zinās, ko ieteikt. Ietaupīsit lielu daļu sava ceļojuma budžeta.

Nedodas ceļojumā to nesaplānojot

Profesionāls ceļotājs, pirms došanās ceļojuma, pilnīgi noteikti būs sagatavojis plānu. Ja ne detalizētu, tad vismaz prelimināru. Ko apmeklēs, kur nakšņos, kāds būs ceļojuma budžets. Ir ļoti svarīgi zināt būtiskākos ceļojuma aspektus, lai izvairītos no negaidītiem pārsteigumiem, tādiem kā nakšņošana uz ielas vai tukšas kabatas. Ir, kas uzskata, ka strikts ceļojuma plāns padara ceļojumu garlaicīgu un neinteresantu, taču, tas tomēr palīdz izvairīties no kļūmīgām brīvdienām. Tātad, plānojiet!

Neņem līdzi neko lieku

Pieredzējuša ceļotāja mugursomā nekad neatradīsit piecus kurpju pārus, četrus kreklus, sešus iepakojumus ar baterijām vai 3 šķiltavas. Ceļojuma laikā ir būtiski sevi neapkraut ar nevajadzīgu nastu, tādēļ lietas atlasiet rūpīgi. Sakrāmējot ceļojuma somā pusi sava skapja satura, lielāko daļu no tās tiešām pat neizņemsit. Ņemiet līdzi tikai to, kas tiešām nepieciešams un lieciet mala to, ko dēvējat par “bet, ja nu?”

Nepārpilda fotoaparāta atmiņu

Pieredzējuši ceļotāji, līdzīgi kā arī iesācēji, fotografē sava ceļojuma iespaidus, taču, ir būtiska atšķirība, kuras dēļ pieredzējušu ceļotāju brīvdienas ir neaizmirstamākas. Pirmajās reizēs, viesojoties svešās zemēs, gribas iemūžināt ikvienu ceļojuma mirkli, taču, tā tiek palaisti garām paši patīkamākie ceļojuma acumirkļi. Profesionāli ceļotāji necenšas objektu fiksēt no visām tā iespējamajām perspektīvām. Ļaujiet savam fotoaparātam “atpūsties” un no ceļojuma pārvedīsit līdzi ievērojami vairāk piedzīvojumu!

Arī Jums ir lieliski ieteikumi ceļotajiem? Padalieties!