Neplānota, spontāna ideja ceļot, tiešām šķiet romantiska un piešķir savdabīgu nemieru visai Ziemassvētku kņadai. Bet! Visbiežāk tādus ceļojumus pavada visdažādākie pārsteigumi, neplānotas situācijas un notikumi. Visskaistākos ziemas svētkus taču gribas sagaidīt omulīgi un rāmi, nedomājot par to, kur nakšņot Ziemassvētku vakarā. Lūk, 6 iemesli, kāpēc ceļojumu vērts saplānot jau laikus.

Lētākas lidmašīnas biļetes

Pēc iespējas laicīgāk plānojot savu svētku ceļojumu, jums ir vislielākās iespējas ne vien atrast lētākas biļetes, bet arī izvēlēties ērtāku laiku. Zinot, cik daudzi vēlas ceļot svētku laikā, tiešām ir vērts pasteigties! Vēlāk atrast labus lidojumu piedāvājumus var būt itin grūti, tāpat pastāv iespēja vispār neatrast biļetes.

Lētākas viesnīcas

Ziemassvētku laiks parasti ir piepildīts ar visdažādākajiem svētku pasākumiem, festivāliem, koncertiem, kurus visbiežāk vēlas apmeklēt ne viens vien. Ceļojot spontāni, ir liela iespēja, ka, ierodoties valstī, uzzināsit, ka tieši tagad norisinās vienas no visiecienītākajiem ziemas pasākumiem, bet viesnīcu cenas nebūs īsti pa kabatai, lai tur paliktu. Vēl trakāka situācija, ja vietu jau sen vairs nav pat vismazākajā hostelī. Tātad, lai nenāktos vilties, plānojiet ceļojumu jau laikus, tādā veidā atradīsit labāko viesnīcu un lieliskāko cenu!

Vairāk laika, lai saplānotu izklaides

Laikus saplānojot ceļojuma izklaides, ietaupīsit laiku, visticamāk arī naudu, tāpat pasargāsit sevi no nepatīkama stresa un negaidītiem pārsteigumiem. Nekādas mētāšanās, strīdu, trakulīgas sērfošanas internetā un jautājumu “kādēļ mēs to neizdarījām agrāk?”. Veltiet nedaudz laika, lai iepazītos ar apmeklētākajām vietām pilsētā, ievērojamākajiem objektiem vai labākajiem restorāniem un transporta sistēmu. Plānojiet un ceļojuma laika atliks vien baudīt ikvienu tā mirkli – nenāksies skatīties uz rekonstruējamu vēsturisko ēku vai slēgta muzeja durvīm.

Miers garantēts!

Lieliska sajūta, ka viss ir izdarīts, nenākas lauzīt galvu un atliek vien kalendārā nosvītrot dienas līdz ceļojumam, kas tuvojas. Tas ir vēl viens iemesls plānošanu veikt laikus. Ilgi domājāt, ka vajag saplānot ceļojumu, bet atstājāt to pēdējai nedēļai un tagad, šķiet, tiešām to vairs nepaspēsit. Viesnīcas, lidmašīnu biļetes, automašīnas noma, tukša ceļasoma! Teju sliktākā dāvana Ziemassvētku vakaram. Veltiet šo laiku patīkamām svētku domām, nevis trakulīgai joņošanai. Plānojiet ceļojumu agrāk!

Būsit pirmie

Ja Jūsu darbs nesniedz iespēju strādāt no jebkura pasaules stūrīša, visticamāk brīvdienas nāksies saskaņot ar kolēģu vēlmēm, Tātad, ja strādājat nelielā uzņēmumā, pastāv iespēja, ka, sākot ceļojumu plānot laikus, būs iespēja brīvās dienas pieskaņot pie pēc iespējas labākiem ceļojumu piedāvājumiem. Parasti saka – nesteidzies un būsi pirmais, bet tikai ne šoreiz!

Ceļojums, kas patīkams visiem

Ja ceļojums nav plānots kā pārsteigums, bet plānosit to kopā ar visu ģimeni vai draugu kompāniju, jums būs pietiekami daudz laika, lai to izdarītu kopā. Visticamāk ir pazīstama situācija, kad vēlaties apmeklēt vienu vietu, taču Jūsu ceļojuma biedrs kategoriski atsakās turp doties, jo, viņaprāt, tur ir pilnībā neinteresanti. Varat no šādas situācijas izvairīties, ja visu ceļojuma maršrutu un nodarbes saplānosit vēl pirms iesēšanās lidmašīnā. Apspriediet, ko vēlētos pasākt un, kam laiku nevēlaties tērēt, ko pasāks vieni, ja citi gribēs apmeklēt ko citu. Plānojat kopā un visi priecājieties par ceļojumu!

Tātad – plānojiet, plānojiet, plānojiet! Ja tomēr visi sapņojat par spontānām brīvdienām, atstājiet to labāk siltajai sezonai, kad gulēt zem zvaigžņotās debess ir viens vienīgs baudījums!