Vien dzirdot nosaukumu Krēta, degunu sakutina atmiņas par raudenēm, grieķu baziliku (tas ir citādāks, nekā itāļu!) un, protams, šķidro Grieķijas zeltu – olīveļļu, kas ir tik skaidra kā bērna sapnis. Vēsturiskās salas virtuve ir ļoti vienkārša: tiek izmantoti maz atšķirīgi, tomēr ļoti svaigi produkti. Garša dzidra un diēta veselīga. Ko gan nogaršot tur ierodoties?

Dakos – maize ar tomātiem un sieru

Tradicionāls maizes sausiņš, kas padarīts mīkstāks ar lāsi eļļas, uz kura uzlikti sasmalcināt tomātiņi un kazas vai aitas piena siers. Viss pārklāts ar raudenēm. Protams, tikko noplūktām, kas uzreiz smaržo pa visu māju.

Fasolakia – ceptas pupiņas

Tik vienkārši kā divi reiz divi: svaigas pupiņas ar tomātiem apceptas svaigā olīveļļā. Un viss. Ticiet, vairāk neko arī nevajag.

Dolmādes – pildītas olīvkoku lapas

Lapās ietinot vārītus rīsus un zālītes, iegūstam lielisku uzkodu. Visā Vidusjūras reģionā populārs ēdiens, Krētā īpaši iecienīts.

Grieķu jogurts

Pagatavots no kazas piena (ne no govs pienā, kā tas pie mums pierasts), šis jogurts pacels jūsu līdz debesīm! Iemaisiet tajā medu un smalcinātus riekstus – iegūsit, iespējams, veselīgākās brokastis pasaulē!

Gliemeži

Ne tikai francūzieši iemīļojuši šo delikatesi. Vēl šodien salasīti gliemeži, kas cepti svaigā olīveļļā, pagardināti ar tikko noplūktām garšvielām un lāsi vīna. Nešaubāmies, ka tas bija iecienītākais Senās Grieķijas dievu gardums!

Loukoumades virtuļi

Finālam – deserts. Mazi virtulīši, kas grauzdēti olīveļļā, aplieti ar medu, kanēli un sezama sēklām. Apsolām – pēc tāda salduma būsit sāti un laimīgi kā paši grieķi!

 

Tas ir tikai īss ieskats Krētas virtuvē. Pastāstiet, kāds ir Jūsu iecienītākais antīkās salas ēdiens!!