Tuvojoties Sv. Valentīna dienai, sākam domāt, kā pārsteigt savu otro pusīti? Ir grūti noliegts, ka vislabākā dāvana – nedēļas nogales ceļojumus uz vienu no romantiskākajām Eiropas vai Āzijas pilsētām. Vēl jo vairāk tāpēc, ka 14. februāris šogad iekrīt kā reiz svētdienā! Kas gan var būt labāk par došanos nelielā piedzīvojumā, aizbēgot no rutīnas un rūpēm, vienkārši kvalitatīvi izbaudot vienam otra kompāniju, pastaigājoties pa nepazīstamas pilsētas ieliņām?..

Piecas, mīlestības dvesmas pilnas pilsētas, kuras Sv. Valentīna dienā iesaka apmeklēt aviobiļešu un viesnīcu rezervēšanas sistēmas kolektīvs.

1. Barselonā ar mīlestības spārniem pacelieties debesīs!

Katalonijas galvaspilsēta Barselona ir tikpat neparedzama, kā Vudija Alena filmā “Vikija, Kristīna, Barselona” iemūžinātais mīlas stāsts. Tie, kuru sajūtas ir iedvesmojusi vai padarījusi spēcīgākas šī filma, vienkārši var doties pa ceļiem, pa kuriem ved kinolente – pastaigāties pa Gueļa parku, pa senajiem Barselonas dzīvojamajiem rajoniem vai doties meklēt skaisto Oviedo salu. Varbūt turp var nokļūt arī pa ūdensceļiem – ne vien ar lidmašīnu, kā turp devās filmas personāži?

Estētikas cienītājiem iesakām atrast dejojošo Montjuic burvju strūklaku, kas vakarā ir arī izgaismota. Tie, kas tic tās savešanas spēkam, var paklaiņot pa seno Hortas labirintu – vai iespēsit atrast viens otru zaļojošo dzīvžogu pinekļos? Ar saulrietiem un Antonio Gaudi skulptūrām  ilustrēta pilsētas panorāma paveras no pamestajiem La Rovira bunkuriem Guinardo parkā (A. Gaudi arhitektūras vaibstiem īpaši raksturīgs ir oriģināls jumtu segums). Un tā ir tikai maza daļiņa no tā, ko var piedāvāt Barselona.

Barselona

Tie, kuri meklē netradicionālus piedzīvojumus un nedaudz greznības, var pasūtīt brokastis gaisa balonā. Esat taču Barselonā, kas slavena ar skaistāko jumtu panorāmu, kuru pat pats Karlsons labprāt ieraudzītu.

Starp citu, lai arī Sv. Valentīns šajā pilsētā ir ļoti populārs, kataloniešiem ir savi mīlestības svētki, kuri tiek atzīmēti Sv. Jurģa dienā (El Dia de Saint Jordi) – 23. aprīlī. Vietējie to dēvē par Rozes (El Dia de la Rosa) vai Grāmatas (El Dia del Librare) dienu, jo šo svētku laikā mīlnieki apmainās ar dāvanām – rozēm un grāmatām. Pasniedzot dāvanu savai otrajai pusītei, ir ierasts sacīt: roze – mīlestībai, grāmata – mūžībai. Tāds, pēc kataloniešu domām, ir īstās mīlestības vai amor vertader simbols. Tāpēc, ja nepaspēsiet Barselonu apmeklēt Sv. Valentīna dienas laikā, mīlestības piepildīta tā gaidīs jūs arī aprīļa beigās.

2. Atzīstieties mīlestībā uz Mākslas tilta Parīzē

Ne velti Parīze tiek dēvēta par mīlestības pilsētu – romantika šeit jūtama pat gaisā, bet tās iedvesmotus mīlnieku stāstus iespējams atrast ik uz soļa. Sajūtiet Viktora Hugo romāna “Parīzes Dievmātes katedrāle”, kurā atklāts skaistules Esmeraldas un kupraiņa mīlas stāsts, garu, klaiņojot pa šaurajām Latīņu kvartāla ieliņām vai ap ievērojamo Dievmātes katedrāli. Izbaudiet lēnu, slinku, agrīna pavasara pikniku Luksemburgas dārzos vai vienkārši, sadevušies rokās, pastaigājieties pa saulrieta izgaismoto Sēnas upes piekrasti, kas pat februārī sasilda – tas viss jūsu svētkus padarīs neaizmirstamus. Tāpat īpaši skaista upe ir pēc satumšanas, kad pilsētu izgaismo ielu laternas un vakars kļūst vēl romantiskāks.

Parize-skrendu.lt_-850x570

Un, protams, no Parīzes nedrīkst aizbraukt, neapmeklējot vakara saules staros grimstošo Monmartras rajonu un vēlreiz neatzīstoties mīlestībā, stāvot uz Mākslu tilta, kas skaita tūkstošiem mīlestības vārdu.

3. Prāga mīlestības dienu svin divas reizes

Prāga ar savu pievilcību ne par mata tiesu neatkāpjas Parīzes priekšā. Neticat? Vienkārši pastaigājieties pa šaurajām vecpilsētas ieliņām, kas piesātinātas ar senatnīguma auru, pa Vltavas upes piekrasti, kas zina stāstīt tūkstošiem mīlestības stāstu, iegriezieties kādā no restorāniņiem, ko izslavējuši pasaules kritiķi… Pietiks ar vienu dienu Prāgā, lai pārliecinātos, ka šī pilsēta iedvesmo iemīlēties.

Praga-Aero.lv_

Ja pajautātu vietējiem, kur viņi ieteiktu doties randiņa laikā, nenoliedzami tas būtu Kārļa tilts un Petrinas kalns. Nav obligāti jākāpj pašā kalnā, līdz apskates laukumam, nav obligāti jāapskata pils spoguļu zāle, taču obligāti ir jādodas līdz parkam un jāapstājas pie pieminekļa čehu dzejniekam Karel Hynek Macha, jo tā ir viena no visjaukākajām vietām visā pilsētā.

Starp citu, tieši K. H. Macha uzrakstīja zagļa Vilema un Jarmilas mīlas stāstu,kas tiek uzskatīts par čehu Romeo un Džuljetas versiju. Pateicoties šim dzejniekam, čehi mīlestības dienu svin divas reizes: 1.maijā par godu dzejniekam K. H. Macha un 14. februārī, kas visā pasaulē tiek atzīmēta Sv. Valentīna diena.

4. Londona aicina sačukstēties 33 m attālumā

Par romantikas trūkumu nesūdzas pat rafinētie briti un Lielbritānijas galvaspilsēta. Londona aicina izmēģināt vienam otra drosmi un paraudzīties uz pilsētas panorāmu no putna lidojuma – tas iespējams ar lielāko Eiropā panorāmas ratu “Londonas acs”. Pa Temzas upi tūristus vizina kuģīši. Viktorijas un Alberta muzejs liecina par dramatisko karalienes Viktorijas un prinča Alberta mīlas stāstu. Romantiskā pastaigā aicina bezgala daudzi arhitektūras mantojuma objekti: Londonas Tauers, Sv. Margaritas baznīca, Vestminsteras pils un klosteris, kā arī daudzi citi.

Londona-aero.lv_

Domājat, ka čukstēt mīlas vārdus mīļotajam ausi, kad jūs šķir 110 pēdu (33 metru) liels atstatums – īsts izaicinājums? Tikai ne Londonā! Apmeklējiet Sv. Paula katedrāli un Čukstu galeriju – stāvot katedrāles kupola pretējās pusēs, mīlnieki tāpat var lieliski viens otru dzirdēt – vien jāpieglauž auss pie sienas. Kas gan var būt labāk kā priecāties par brīnišķīgo Londonas panorāmu un klausīties mīļotā čukstos 33 metru attālumā, kurus neviens cits nedzirdēs.

5. Stambulā mīlestību padarīsit gardāku ar  eksotiskām garšvielām

Vai esat šeit ieradušies svinēt Valentīndienu vai medus mēnesi – eksotiskā Stambulas skaņu, krāšu un garšu mozaīka neatstātu vienaldzīgu pat pašu Kupidonu. Šī pilsēta ir lieliska izvēle tiem, kas vēlas vairāk eksotikas un mazāk kņadas. Atšķirībā no vasaras, ziemas laikā šī pilsēta nav tūristu pārpildīta.

Stambula-aero.lv_

Pavizinieties pa Bosfora šaurumu, kas šķir divus kontinentus, pa ceļam papriecējiet acis ar iespaidīgām pilīm un villām, kas grezno Āzijas piekrastes horizontu. Apmeklējiet noslēpos tīto Bazilikas cisternu jeb rezervuāru (Yerebatan Sarnici), kas lieliski saglabājies Konstantinopoles ūdens glabātuvē, kas atrodas 10-12 m zem zemes. Iegriezieties vienā no garšvielu tirdziņiem – zālīšu smaržas un krāsas, kas savienojas pie tirgus velvju griestiem, pamodinās jūtas un sajūtas – šeit varat iegādāties arī afrodiziaku. Iepazīstiet 200 gadus seno vēsturi, izpētot vienu no septiņiem pasaules brīnumiem – Sv. Sofijas mošeju, kurā satikās divi mīlnieki, kuru stāsts aprakstīts Mikas Valtari romānā “Sinuhe, ēģiptietis”. Šī mošeja ir izturējusi ne vien  mīlnieku skatienus, bet arī ne vienu vien zemestrīci! Bet, ja neplānojat šādu ceļojumu, uzdāviniet mīļotajam šo grāmatu – ar to, gan paceļosit, gan iekvēlināsit jūtas.

Avots: Aero.lv ©
Atļauts izplatīt un izmantot, norādot avotu.