Ikviens ceļotājs zina: ceļojums sākas ne tikai tad, kad sasniedzam maršruta galapunktu, bet jau tad, kad ieejam lidostā. Varbūt tieši šī iemesla dēļ visas pasaules lidostas, kā vien spēdamas, slīpē ne tikai pakalpojumu kvalitāti, bet arī visu debesu vārtu infrastruktūru.

Aero.lv komanda šodien ķer aviācijas industrijas ceļvedi un ar pirkstu baksta TOP 5 labāko pasaules lidostu sarakstā pēc Skytrax datiem.

Skytrax ik gadu veic komerciālo lidsabiedrību pētījumus, piešķir reitingu starptautiskajiem ceļojumu organizatoriem, vērtē gaisa līniju sabiedrības, lidostas, izklaides, ēdināšanu un citus ceļotājiem svarīgus elementus lidojuma laikā. 2018.gada pētījuma rezultātu pamatā ir 13,73 milj. lidostu aptaujas anketas. Kopā Skytrax redzeslokā nonāca 550 lidostas, ko konsultācijas sabiedrība rūpīgi virzīja apbalvojuma virzienā, vērtējot ceļotāju pieredzi (reģistrācija, ielidošana, izlidošana, pārsēšanās), dažādu lidostu dienestu darbību (drošība) un brīvā laika pavadīšanas iespējas (iepirkšanās, izklaides u.c.). Pamielosim acis!

Lidosta

Singapore Changi Airport

Singapūras lidosta plūc pasaulē labākās lidostas laurus! Tā ceļotājus sagaida ne tikai ar nevainojamiem pakalpojumiem, bet arī elpu aizraujošiem pasākumiem – lidosta drīzāk atgādina muzeju, SPA centru, viesnīcu vai vienkārši lielu tirdzniecības centru. Tajā var priecāties par modernām instalācijām, sevi vai līdzi lidojošo biedru uzaicināt uz randiņu kaktusu, liliju, orhideju, saulespuķu vai tauriņu dārzos, bet atlikušo brīvo laiku pavadīt, spēlējot datorspēles, Xbox vai PlayStation.

Singapura1

Izrotājoties ar smaidu, var apmeklēt arī lidostas kinoteātri, bet Changi apmeklētāji apgalvo, ka filma sākas, tiklīdz pārkāp pāri lidostas slieksnim. Tiem, kas meklē mieru un atpūtu, durvis ver lidostas baseins un džakuzi. Tiesa gan, būtiski atcerēties, ka šos labumus atradīsiet dažādos termināļos. Cilvēki runā, ka Singapūras Changi lidosta 2019.gadā atvērs vēl iespaidīgākus plašumus!

Singapura2

Incheon International Airport

Modernā Seulas lidosta Dienvidkorejā ir viena no lielākajām un noslogotākajām pasaulē. Lidostas teritorija tāpat kā visa Dienvidkoreja ir ieskauta mākslā un kultūrā, lolojot mūziku un tradīcijas.

Incheon1

Lūk, Inchenon starptautiskās lidostas 1.terminālī mūzika skan 365 dienas gadā. Šeit notiek ne tikai dažādu žanru muzikālie priekšnesumi, bet arī citi iespaidīgi šovi. Piemēram, lidostā izveidotie muzeji liek ievaidēties no pārsteiguma, jo, pateicoties interaktīvajai pieredzei, var iepazīt vēl neredzētas korejiešu tradīcijas, dabu vai pat arhitektūru, bet, ja ir laiks un spēks, lidostas iekšpusē var apgūt tradicionālo amatu mākslu. Šāda hand-made dāvana viennozīmīgi pārspēs tuvinieku gaidas!

Inch2

Tokyo International Airport (Haneda)

Tīrība, kārtība un vēlreiz tīrība. Pedantiskums japāņiem, šķiet, ir iedzimts, tādēļ lidostā, kurai ir vairāk par vienu gadu, var just svaigumu. Bet tagad nodevas aviācijas cienītājiem: lidostā ir izveidots āra plašums, lai vērotu lidmašīnas pilsētas skata fonā, bet 5. lidostas stāvā var atrast visu lidmašīnu modeļu ekspozīciju un pat 4 lidojumu simulatorus (iespējams izmēģināt par papildu maksu).

Haneda2

Haneda3

Šeit tāpat ir ierīkotas smēķēšanas zonas un pat dzīvnieku viesnīca, tādēļ Hanedas lidostā neapšaubāmi var aizmirst raizes.

Haneda1

Hong Kong International Airport

Honkongas lidosta atrodas uz salas: ir aprēķināts, ka tajā strādā apmēram 65 000 cilvēku, tādēļ nav brīnums, ka tā ir iekļuvusi pasaules TOP 5 un ir veldzējums ēdienu, mākslas, aviācijas vai sporta cienītājiem! Šeit lidojuma gaidīšana nešķiet ilga pat pašiem izvēlīgākajiem: pasažieru ziņkārību apmierina izmeklētas nodarbes, piemēram, pašlaik lidostas 1.terminālī var apmeklēt izstādes, kas nodevas atdod pārtikas, mākslas un pat modes industrijai. Lidostā ir izveidots Aviācijas atklājumu centrs, kurā ir eksponāti un atrakcijas par aviācijas tematiku. Tas ir veltīts Honkongas aviācijas attīstībai. Aktīvākie lidotāji var spēlēt golfu, futbolu vai pat aizceļot uz 3D filmu.

Hong-Kong1

Ķīna savā nosaukumā ietver arī atklājumu galvaspilsētas etiķeti, tādēļ nav brīnums, ka arī lidostā ir atrodamas inovācijas. Honkongas lidostas 2.terminālī darbojas izglītības un atrakciju parks Dream Come True Education Park. Šīs idejas mērķis – nostiprināt vecāku un bērnu attiecības ar lomu spēļu palīdzību. Šeit bērni kopā ar vecākiem piedzīvo reālu darba vidi: parkā uz brīdi var kļūt par pilotu, stjuartu, ugunsdzēsēju, astronautu u.c.

Hong-Kong2

Doha Hamad International Airport

TOP 5 ierindojas arī greznā Doha Hamad lidosta Katarā. Šeit lidojumu gaidošie pasažieri var apmeklēt ne tikai mākslas ekspozīcijas, TV zonu, lietot neierobežotu internetu, bet arī iepirkties daudzajos veikalos. Lidostā tāpat atrodas milzu viesnīca, kurā numura cena par diennakti svārstās ap 200 eiro, bet ceļotāji apgalvo, ka atpūtas kvalitāte ir garantēta. Viesnīcas viesi var apmeklēt silto baseinu, sporta zāli vai izbaudīt SPA centra sniegtos labumus!

QATAR2

Qatar1

Skan kārdinoši, vai ne?! Liekas, ka māksla, kultūra un ēdiens valda pār ikvienu pasaules labāko lidostu. Aviācijas industrija attīstās ļoti strauji, tāpēc atliek vien gaidīt, kad lidotas pārvērtīsies par milzīgām pilsētām, kurās varēs iekļūt tikai ar iekāpšanas karti!