Dodaties uz Parīzi un esat dzirdējuši, ka tur viss ir ļoti dārgi? Nudien, tā ir viena no dārgākajām Eiropas pilsētām, taču tas nenozīmē, ka tur jāiztērē visi savi ietaupījumi. Ir daudz veidu, kā baudīt šīs valdzinošās pilsētas priekšrocības par ļoti nelielu samaksu! Lūk, daži padomi:

Apmeklējiet svarīgākos objektus bez maksas

Apskatiet labākos objektus bez maksas. Par ieeju nebūs jāmaksā Noterdama katedrālē, Triumfa arkas ekspozīcijā, Modernās mākslas muzejā, Balzaka mājās, V. Hugo mājās, kā arī vairums baznīcu un parku ieejas ir bez maksas.

Katra mēneša (no oktobra līdz martam) pirmajā svētdienā gandrīz visi muzeji plaši atver durvis un piedāvā Jums bezmaksas ieeju.

Luvru jebkurā dienā varat apmeklēt bez maksas, ja esat jaunāki par 26 gadiem vai esat jebkāda vecuma mākslas (vai mākslas vēstures) skolotājs. Taupiet laiku un nestāviet pie biļešu kases – ieejiet, nevis pa galveno, bet Carrousel de Louvre ieeju vai laikus iegādājieties Parīzes muzeju pasi.

Iegādājieties Parīzes muzeju pasi

Ja esat muzeju cienītājs, šī karte palīdzēs ietaupīt daudz naudas. Tās iegāde atmaksājas jau pēc dažiem muzeju apmeklējumiem, tāpat ļauj ietaupīt laiku nestāvot rindās. Parīze nudien ir pacentusies, lai muzeju pase darbotos veiksmīgi.

No Charles de Gaulle lidostas ceļojiet ar sabiedrisko transportu

No galvenās lidostas līdz pilsētas centram nokļūsit par 10 €, ja izmantosit PER B reģionālo vilcienu vai Roissy Bus autobusu. Kuru izvēlēties, tas atkarīgs no tā, uz kuru Parīzes zonu dosities.

Izmantojiet metro, pērciet uzreiz 10 biļetes

Aizmirstiet par taksi – metro darbojas lieliski un var aizvest uz jebkuru Parīzes stūrīt. Pērkot uzreiz 10 biļetes, ietaupīsit vairāk par 3 3 €.

Izmantojiet Vélib’ velosipēdu pakalpojumu

Parīzē ir vairāk par 20 000 sabiedriskās izmantošanas velosipēdu, kurus varat paņemt no vairāk nekā 1 800 pieturām. Lielisks veids iepazīt pilsētu kustoties ātrāk, nekā ejot. Pakalpojuma maksa dienai 1,70 €, nedēļai – 8 €.

Meklējiet „laimīgās stundas“

Daudzos hosteļos, kas iemitinājušies bāru Parīzē, piedāvā happy hour – laiku, kad alus kausu iegādāsities knapi par 2 €. Ja vēlaties vakaru sākt starptautiskā kompānijā ar gardu dzērienu rokās, šī ideja ir tieši Jums.

Izmantojiet bezmaksas gida pakapojumus

Gana daudz kompānijas piedāvā bezmaksas pastaigas pilsētā (piem., New Europe Walking Tours). Tāpat varat izmantot Paris Greeters pakalpojumu – tās ir parasto vietējo iedzīvotāju organizētas tūres pa viņu pilsētu.

Paprasiet bezmaksas ūdeni

Restorāni gribēs Jūs pierunāt, lai iegādājaties ūdeni pudelītēs. Bet, tas ir neekoloģiski un dārgi. Pajautājiet glāzi ūdens no krāna – tas ir bez maksas un tiešām labas kvalitātes!

Meklējiet dienas pusdienu piedāvājumu

Arī Parīzē ir dienas pusdienu tradīcija – neliela ēdienkarte par labu cenu. Katru dienu arvien citādākas – lielisks veids nogaršot dažādus ēdienus.

Ēdiet tirgū pirktu pārtiku

Parīzē pastāvīgi darbojas daudzums tirgu, kuros lēti varēsit iegādāties augļus, gaļu, sieru, svaigu maizi un vīnu. Lielisks pikniks parkā garantēts. Tā pusdieno arī vietējie Parīzes iedzīvotāji – pievienojieties tiem!

Piedalieties bezmaksas pasākumos

Ierodoties Parīzē vasaras laikā, katru nedēļu atradīsit lērumu bezmaksas pasākumu. Mūsu iecienītākie Parīzes džeza festivāls un Kino zem klajas debess.

Piepildiet ūdens pudelīti bez maksas

Parīzē darbojas vairāk par 800 speciālu strūklaku ar dzeramo ūdeni. Visbiežāk tās uziesit parkos un skvēros. Tas ir lielisks ūdens, ar kuru atsvaidzināsities pilnībā bez maksas – ir nepieciešama tikai tukša pudelīte!