Reizēm sapņojat aizlidot no šīs planētas un apmeklēt Marsu, Venēru vai vēl kādu tālāku planētu? Reizēm sajusties kā nonākuši uz citas planētas varat arī esot „mājās” – uz Zemes. Lūk, apbrīnojamākās, pašas sirreālākās vietas uz mūsu planētas. Pieturiet žokli!

Antilopes kanjons Arizonā, ASV

Šo brīnišķīgo kanjonu veido divas daļas, kuru nosaukumi, tulkojot no senās vietējo valodas, nozīmē „vieta, kur ūdens tek caur akmeni” un „spirāļveida akmens arkas”.

antelope21

Foto: Laura Grier

Mont Roraima, Venecuēla

Šis, virs debesīm pacēlies kalns, no seniem laikiem nedod mieru vietējo iedzīvotāju iztēlei. Viena no leģendām vēsta, ka kalna virsotnē kādreiz audzis koks, uz kura zariem nobrieduši visas pasaules augļi un dārzeņi.

Luftaufnahmen Mount Roraima

Foto: Klaus Fengler

Salar de Uyuni, Bolīvija

Sapņojat pastaigāties pa mākoņiem? Apmeklējiet šo lielāko pasaules sāls līdzenumu. Lietus sezonas laikā tas top par milzīgu spoguli debesīm un mākoņiem.

salar-de-uyuni-bolivia

Foto: PlanetDen.com

Baltās paradīzes pludmale, Whitsunday sala, Austrālija

Ideāla kombinācija: sniega balta smilts un kristālskaidrs ūdens. Padomājiet vien par pastaigu šādā pludmalē!

whitehaven21

Foto: BePic.net

Zhangye Danxia, Gansu, Ķīna

Pagāja 24 miljoni gadu līdz minerāli un smiltis saslāņojās šādos varavīksnes pauguros.

danxia-landform

Foto: Melinda Chan

Tosua baseins, Samoa

Šajā ideālajā baseinā ūdens nonāk caur lavas veidotu tuneli. Vai var būt vēl kas maģiskāks?

tosua11

Foto: Samoa Travel

Retba ezers, Senegāla

Šajā īpaši sāļajā (dažās vietās sāls līmenis sasniedz pat 40%) ezerā mitinās aļģes, kas atspīd tikai rozā krāsā. Ezers kļūst īpaši spilgts lietus sezonā (no jūlija līdz oktobrim).

tumblr_m53y4b7ccs1qa9omho1_1280

Foto: greaseandglamour.com

Pamukkale termiskie baseini, Turcija

Pamukkale termiskajiem baseiniem, kas, tulkojot no Turku valodas, nozīmē „kokvilnas pils“, ir 17 ūdens straumes, kuras uzkarst līdz pat 100 °C temperatūrai un to plūsma ir augstāk par 300 metriem.

Pamukkale-Turkey-27

Foto: greaseandglamour.com

Mīlestības tunelis Klevenā, Ukrainā

Bez šaubām tā ir mistiskākā un romantiskākā dzelzceļa taka, kādu jebkad redzēsit. Ja domājat, ka tā ir atstāta novārtā – maldāties. Pa šo brīnišķīgo ceļu trīs reizes dienā pārvietojas vilciens, kas piegādā kokmateriālus netālu esošajai rūpnīcai. Esiet uzmanīgi, gaidot piemērotāko mirkli fotogrāfijai!

Tunnel-of-love-Ukraine

Foto:Alexander Ishchenko

Zvaigžņu jūra Vaadhoo salā, Maldīvu salās

Tas nav zvaigžņu atspīdums ūdenī, bet biloluminiscējošs efekts, kuru rada jūras mikrobi, kas tiek dēvēti par fitoplanktonu. Skan eksotiski, bet izskatās neticami romantiski!

enhanced-buzz-wide-19789-1383926881-121

Foto: Doug Perrine

Kristālu ala, Naica, Chihuahua, Meksika

Pirms miljoniem gadu magma izkausēja ģipsi šajā alā. Alas ejās nonākot ūdenim, ģipsis pārtapa par kristāliem, kuri līdz šai dienai ir izauguši šāda izmēra. Varat iedomāties pastaigu starp tiem?

cave21

Foto: Adventure Medicine

Tianzi kalni, Ķīna

Kalni nodēvēti vietējā laukstrādnieka Xiang Dakun vārdā, kurš vietējiem palīdzēja atsvabināties no verdzības. Viņš sevi dēvēja par Tianzi – Debess dēlu.

1-jpg

Foto: www.greaseandglamour.com