Mazas gudrības lieliem ceļojumiem! Dalāmies ar pieredzi, kas ļaus ietaupīt laiku, naudu un 100% izbaudīt brīvdienas!

Ceļasoma un siksna – labākie draugi

Pat ceļasomā saglabājiet krekla apkaklīti ideālā formā – ievietojiet tajā satītu suksnu.

Rezervējiet malējos sēdekļus

Rezervējot lidmašīnā vietas divām personām, aizņemiet sānu (pie ejas un pie loga) sēdvietas. Visticamāk pa vidu neviens nevelēsies sēdēt – jums būs vairāk vietas. Ja tomēr vidējā vieta būs aizņemta, vienkārši apmainīsities vietām.

Aizmirsta kontaktdakša USB vadam – nav bēda

Ja jums ir tikai USB vads telefona uzlādei, bet nav kontaktdakša rozetei, varat izmantot viesnīcas televizoru. Tiem parasti mēdz būt USB savienojums ar elektrības strāvu.

Jau laicīgi noskaidrojiet WiFi paroles

WiFi paroles sabiedriskās vietās (kafejnīcas, viesnīcas u.tml.) nav grūti iegūt, bet reizēm nav vēlmes traucēt personālu vai tam tuvoties. Ar parolēm viesi bieži padalās Fourquare programmiņas komentāros. Uzziniet tās jau pirms ceļojuma! Tā var būt lieliska nodarbe, ja nākas garlaikoties lidostā.

Lidmašīna nemaksājiet par ūdeni

Apsardzes pārbaudi lidostā izejiet ar tukšu plastmasas pudelīti un to pēc tam piepildiet tualetē (ja zināt, ka ūdens ir dzerams). Daudz ietaupīsit!

Netērējiet naudu suvenīriem

Sagatavojiet suvenīru sarakstu. Daudz ietaupīsit pērkot tikai to, kas nepieciešams, bet ne to, ko “tiešam atradīšu, kam uzdāvināt, bet vel nezinu kam”.

Sagatavojiet atgādinājuma pierakstus

Sagatavojiet savas apmešanās vietas adresi un tuvāka rajona karti. Drošības labad. Pat tad, ja nemēdzat apmaldīties. Ja ceļojat ar ģimeni vai draugiem, parūpējieties, lai tādi atgādinājuma pieraksti būtu visiem.

Jau iepriekš samainiet valūtu

Ceļojot aiz eiro zonas robežām, sarūpējiet vismaz nelielu daudzumu vietējas valūtas. Ne tikai tādēļ, ka valūtas maiņas punkti lidostās prasa lielas samaksas par pakalpojumu sniegšanu, bet reizēm mēdz būt negaidītas situācijas, kad tās nestrādā (piem., naktī).

Sekojiet līdzi lidojumu informācijai

Par vērienīgu lidojuma kavēšanos tiešām ir patīkamāk uzzināt jau mājās, nevis ierodoties lidostā. Daudzas lidostas piedāvā šādas informācijas saņemšanu pa e- pastu vai īsziņās. Tāpat varat lejupielādēt lidojumu sabiedrības, kuras pakalpojumus izmantosit, programmiņu mobilajam tālrunim.

Iegādājieties vietējo SIM karti

Viesojoties valsti ilgāk par dažam dienām, apdomājiet vietējās SIM kartes iegādi. Painteresējieties par cenām – var būt, ka tā ietaupīsit. Īpaši, ja ceļojat ar draugiem un vēlēsities savā starpā kontaktēties. Protams, būs pastāvīgi interneta sakari un iespēja Facebook lapā palielīties par ceļojumu.

Izveidojiet spilvenu no drēbēm

Gribētos spilvenu? Jums ir džemperis ar kapuci? Salokiet to sākot no apakšas un iebāziet kapucē. Jums būs spilvens!

Iegādājieties otru akumulatoru tālrunim

Ja jūsu viedtālruņa baterija ir viegli izņemama un tālruni izmantojiet fotografēšanai, kartēm un citiem nolūkiem, tas var ātri izlādēties. Meklēt kafejnīcu, lai uzlādētu bateriju, var būt sarežģīti. Vienkārši nomainiet bateriju ar jau uzlādētu, bet naktī tās abas atkal atstājiet uzlādēties.

Zināt vēl kādu gudrību? Padalieties!