Parīze – mīlestības pilsēta. Tas ir visbiežāk dzirdamais raksturojums. Taču patiesais pilsētas tēls atklājās, kad pieskaries tam. Nesteidzīgi brokasto vietējo iecienītā kafejnīcā. Paspārdi lapas kopā ar vietējiem bērniem. Vai arī, centies iekļūt pārbāztā metro vilcienā kopā ar vietējiem darbiniekiem kostīmos. Parīze ir kaut kas vairāk, nekā Eifeļa tornis vai Elizejas lauki. Lūk, desmit lieliski šīs pilsētas ne-tūristu punkti, kurus iesakām apmeklēt.

Clos Montmartre vīnogu audzētava

Šis rajons pasaulē laiž ne tikai neskaitāmus mākslas darbus, bet arī aptuveni tūkstoti vīna pudeļu gadā. Žēl, bet mini plantācija nav atvērta tūristiem, taču, to iespējams apskatīt caur žogu.

Clos Montmartre vynuogynas

Metro

Pieredzējuši ceļotāji, romantiķi un avantūristi piekritīs, ka sabiedriskais transports vislabāk atklāj pilsētas savdabīgumu, vietējo iedzīvotāju sejas, to dzīves tempu un ieradumus. Apmaldieties. Izbaudiet priekšnesumus, kuri noris starp pieturām (par kuriem izpildītājiem nepažēlojiet vismaz vienu eiro). Apskatiet pieturu interjerus. Un sargājiet kabatu saturu.

Metro Parīzē

St. Martin kanāls

Neliels kanāls netālu no Gard du Nord. Īpaši skaists rudenī. Gards vīns, siera ritulītis un laba kompānija – lieliska kombinācija izbaudīt šo reti apmeklēto Parīzes stūrīti.

846 x 576   St Martin canal

Blusu tirdziņi

Parīze – īstena paradīze senlietu, dīvainību un antikvariātu skaistumu cienītājiem. Nav obligāti jāpērk – pastaigājieties, ieelpojiet vēstures stāstus, papļāpājiet ar pārdevējiem. Lūk, tirgi, kas strādā nedēļas nogalēs: Vanves (Dienvidu Parīze), Montreuil (austrumos) un lielākais – Clignancourt (ziemeļos).

846 x 576 Blusu tirgus Parīzē

Marché Sainte Catherine laukums Marais rajonā

Mazāk zināms tūristiem, pilns ar lieliskiem restorāniņiem. Iesakām jaukām vakariņām.

846-x-576-Marché-Sainte-Catherine

Carnavalet muzejs

Visa Parīzes vēsture vienā vietā. Meklējiet Marais rajonā, un ieeja – bez maksas! Obligāts objekts Parīzes cienītājiem.

846 x 576 Carnavalet

Pere-Lachaise kapi

Iespaidīgi skaisti, lieli un vairāku stundu pastaigas vērti. Apciemosit Džimu Morisonu, Mariju Kallasu, Oskaru Vaildu, Edīti Piafu, Šopēnu un vairumu citu zināmu personu. Un nopērciet karti – tā tik tiešām noderēs.

846 x 576 Kapi1

Les Catacombs

Senlaicīgas katakombas, kurās kopš 1786. gada tiek glabāti sešu miljonu Parīzes iedzīvotāju kauli. Objekts pievilcīgs tikai mazāk jutīgiem apmeklētājiem, kuri nebīstas no tumsas.

846 x 576  catacombs4

Cite des Sciences et de L’lndustrie

Reizēm šim muzejam tiek piešķirts tituls kā labākajam zinātnes muzejam. Īpaši patiks bērniem, jo tajā ir daudz interaktīvas izklaides. Taču, arī pieaugušie nepaliek mazāk pārsteigti. Atradīsit līdzās „Parc de la Villette” parkam.

846-x-576-La-Géode-La-Vilette

La Défense biznesa rajons

Vienaldzīgi nepaliks visi tie, kurus apbur mūsdienu arhitektūra. Tas ir lielākais biznesa rajons Eiropā, kurā pirmie debesskrāpji parādījās jau 1958. gadā! Daudzums oriģinālas formas stikla ēku un vēl vairāk modernas mākslas vienkārši laukumos. Aicinām uz mazāk romantisku, bet vairāk strādājošu Parīzi!

846-x-576-La-Défense-biznesa-rajons

Tagad Jūsu kārta – uzrakstiet komentāros, kuras ne-tūrisma vietas ieteiktu apmeklēt draugiem!